شكوه سرخ
پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملكت شما آسیبی نرسد. امام خمینی...الّلهم صّل علی محمد وآل محمد.الّلهم صّل علی محمد وآل محمد.

وی از مشایخ بزرگ حدیث در نیمه اول قرن سوم و فقیه متکلم شیعی است. 
ابومحمد فضل بن شاذان (رحمة الله علیه) در قرن سوم در نیشابور می زیست. پدرش از اصحاب امام موسی کاظم (علیه السلام) بود و خود از اصحاب 4 امام معصوم؛ امام رضا، امام جواد، امام هادی، امام حسن عسگری (علیهم السلام) و مفتخر به عنایت های ویژه امام حسن عسگری (علیه السلام) می باشد. ابن داوود می نویسد: امام حسن عسگری (علیه السلام) فرمود: من بر اهل خراسان رشک می برم به خاطر اینکه شخصیت بزرگی چون فضل در بین آنهاست. این شخص طبق سفارش فضل بن شاذان از بیماری و ناتوانی او با امام سخن گفته است. امام حسن عسگری (علیه السلام) در حق فضل سه مرتبه می فرمایند: رحمت خدا بر فضل باد، امام با بیان این جمله قصد داشته اند که با درخواست رحمت خداوند برای فضل، هم پاداش رنج ها و مرارت هایش را از خدا طلب کنند و هم به آن مرد پیک بگویند که فضل به رحمت خداوند پیوسته و تو دیگر غم بیماری فضل را از خود دور ساز.

http://s8.picofile.com/file/8320781518/2f6f1d4d_a425_44fb_90df_157cf9a32b53.jpg
حدیثی گرانبها از فضل بن شاذان که بدون واسطه از امام جواد (علیه السلام) استماع نموده و روایت کرده است. ابن شاذان نقل می کند که: از ابوجعفر، محمد بن علی، حضرت امام جواد، شنیدم که فرمود:
امام پس ازمن فرزندم علی امام هادی (علیه السلام) می باشد که فرمان او فرمان من؛ گفتار او گفتار من و اطاعت از او اطاعت از من است و اما بعد از او فرزندش امام حسن عسگری (علیه السلام) است که فرمانش فرمان پدرش؛ گفتارش گفتار پدرش و اطاعتش اطاعت پدر اوست.
فضل بن شاذان از احمد بن اسحاق، از امام حسن عسگری (علیه السلام) روایت کرده که فرموده است: سپاس خداوندی را که مرا از دنیا بیرون نبرد تا جانشین پس از خودم را دیدم، او شبیه ترین مردم به رسول در سیرت و صورت است. خداوند او را در زمان غیبت در کنف حمایت خود نگه می دارد. سپس ظاهر می شود و زمین را پر از عدل و داد می کند وقتی که دنیا از جور و ستم پر شده باشد.
کلیپ گزارش معرفی دانشمندِ بزرگ جهان اسلام, فضل بن شاذان نیشابوری
[
]

اطلاعات فیزیکی زیارتگاه فضل ابن شاذان نیشابوری
بنای آرامگاه فضل بن شاذان (رحمة الله علیه) در شهرستان نیشابور، شهر نیشابور، درشرق باغ گورستان عمومی مردم ولایتمدار نیشابور و درغرب وشمالغربی باغ گلزار شهدا نیشابور که بیش از 2300 شهید یاران سلسله الذهب 8سال دفاع مقدس وشهدای مدافع حرم وشهدای امنیت درآن آرمیدندوفضای زیارتگاه را عطرآگین تروملکوتی  نمودند.قرار دارد. و از آجر ساخته شده است و در نمای خارجی آن هیچ گونه تزیینی به کار نرفته است. گنبد فراز بقعه، دارای پوشش از کاشی است. بنای آرامگاه به طور مکرر مرمت شده و نشانی از آثار قدیم در آن دیده نمی شود. بر روی سنگ قبر، کتیبه زیر خوانده می شود:
هذا ضریح التحریر المتعال و النبیل المفضال... الشیخ العلیم الجلیل الفضل بن شاذان بن الخلیل طاب الله ثراه قد وصل بلقاء ربه فی ستة 260».
بنای فضل بن شاذان در سالیان اخیر به طرز بسیار باشکوهی تجدید بنا شده است.
طبقه بندی: بصیرت، سبک زندگی، سیاسی مذهبی ، دانلود مذهبی، یاران سلسله الذهب 1،
برچسب ها: زیارتگاه فضل بن شاذان (رحمة الله علیه) ـ نیشابور، کلیپ گزارش معرفی دانشمندِ بزرگ جهان اسلام، فضل بن شاذان نیشابوری،
نوشته شده در تاریخ شنبه 12 اسفند 1396 توسط به جمال پاك محمد صلوات الّلهم صّل علی محمد وآل محمد

قالب وبلاگ